Jdi na obsah Jdi na menu

Vyjížďka 1/2015 - Novoroční hobby vyjížďka městem Most

1. 1. 2015

novorocni-vyjizdka-1.1.2015-2.jpg

 

 

Vyjížďka 1/2014  – Novoroční hobby vyjížďka městem Most


Vážení cyklisté mostu a okolních obcí,


"Jak na nový rok, tak po celý rok". Tímto příslovím se první den v roce řídí většina sportovců, kteří chtějí v tom novém - lepším roce něco změnit, něco si dokázat. Cyklisté nejsou rozhodně výjimkou, a když se jich na to sejde i větší počet, tak to prostě musí vyjít.


Tímto Vás jménem Města Mostu a Cyklo Point Most Hobby Teamu zveme na první, vysloveně pohodovou novoroční vyjížďku městem Most, kterou by měl zvládnout i zdatnější rekreační cyklista. Společně se projedeme naším městem, přičemž využijeme aktuální nabídky značených stezek pro cyklisty a běžných komunikací, abychom se vyhnuli znečištění jinak většinou zazimovaných kol.

Na akci Vás zvou Evropské Město Sportu Most, Cyklo Point Most Hobby Team a sdružení Cyklo MO-LI.


1. ledna 2015 se s Vámi těšíme na shledanou v sedle jízdního kola.


 

Níže naleznete nezbytné informace k průběhu aktivity a její specifikaci:
 

Datum aktivity: Čtvrtek 1. ledna 2015
 

Místo a čas startu: Parkoviště před Cyklo Point Most, v 13:15 nebo v 13:30 od Mostecké kašny na 1. náměstí za obchodním centrem Central Most.
 

Trasa: Přesně není stanoveno, ještě vybíráme tu nejvhodnější trasu, vzhledem k aktuální předpovědi počasí a stavu stezek. Z největší části se budeme pohybovat po značených cyklistických trasách, které aktuálně mostecké silnice a chodníky nabízí. Neobejdeme se ani bez klasických silničních komunikací, ale vzhledem k datu nepředpokládáme častější kontakt s automobilovou dopravou.
 

Vhodné pro: Na novoroční vyjížďce by neměl chybět žádný cyklista, bez ohledu na výkonnost, zaměření, pohlaví či věk. Jsme si vědomi, že ne všichni mají potřebnou zimní výbavu. Na druhou stranu, pro jednou se na sebe dá navléknout více letních dresů, návleky, tepláky, bundy, lyžařské rukavice, přes dvoje teplé ponožky ještě igelitový sáček a tu hodinku se to nějak přežije. A kdyby to někdo opravdu nedával, může se kdykoli odpojit a nejkratší cestou pádit směr vyhřátý domov.
 

Určeno pro kola: Na novoroční vyjížďku přijeďte na čemkoli, co Vás vozí během roku. Jedinou podmínkou je dobrý technický stav a povinná výbava.
 

Fyzická obtížnost: Nízká, jen počítejte s tím, že Most není placka, takže se kopečkům prostě nevyhneme.
 

Technická náročnost: ERROR - na tuto akci ani výraz nízká nestačí.
 

Povrch: Vše krásně zpevněné, hladké a čisté. Tentokrát se výjimečně nebudeme brodit loužemi a bahnem, jak je tomu běžně zvykem. Můžete proto vyndat ze sklepů a kumbálů již dávno zazimované kolo a neměl by být problém jej po vyjížďce zase vrátit zpět, bez potřeby jakéhokoli čištění.
 

Délka trasy: Pohybovat se budeme v rozmezí 10-15 km.
Předpokládaný návrat: cca 14:30 hod.

 

Povinná výbava: Cyklistická přilba; sportovní brýle s čirými nebo tmavými skly; zateplené rukavice s dlouhými prsty; přední a zadní blikačka / odrazka; servisní materiál (rezervní duše apod.).

Doporučená výbava:  Odpoledne nás čeká teplota okolo nuly. Na sebe vezměte ideálně dlouhé cyklistické kalhoty, případně doplněné o návleky na kolena a další krátké volné kalhoty na zateplení citlivých partií. Na vršek spodní vrstvu a bundu podloženou spodní vrstvou, či dresem s dlouhým rukávem. Určitě přijde vhod nějaký šátek či spíše čepice pod helmu a návleky na tretry, případně ponožky s membránou proti větru.

Každý účastník jede na vlastní nebezpečí, pořadatel není schopen zajistit potřebné vybavení, stravu či pitný režim všem účastníkům. Naopak v případě nehody či poruchy rádi pomůžeme s provedením potřebných oprav.

 

Maximální počet účastníků: Čím více, tím lépe.

 

Průvodce: Radek Filip

 

Co Vás čeká: V pohodovém tempu se projedeme městem, shlédneme pár mosteckých zajímavostí, objevíme pro někoho nepoznané značené cyklistické stezky a především, společně začneme nový rok tím, co máme rádi – cyklistikou. A kdo bude mít chuť se chvilku ohřát, občerstvit a prohodit pár slov, má možnost se s námi zastavit v některé z místních restaurací.
 

Vás, kteří se rozhodnete zúčastnit, prosíme o přihlášení-se k účasti na vyjížďce, aby byl alespoň přibližný přehled o počtu zúčastněných jezdců.
 

Těšíme se s Vámi na brzkou viděnou v sedle jízdního kola.
 

Cyklo Point Most Hobby Team

"PRO RADOST Z JÍZDY NA KOLE"

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář