Jdi na obsah Jdi na menu

Vyjížďka 2015/13 – Stezky Singltrek pod Smrkem – 8. května 2015

24. 4. 2015

vyjizdka-2015-013.jpg

 

 

Vyjížďka 2015/13  – Stezky Singltrek pod Smrkem

dokonalý zážitek pro zkušené cyklisty i rodiny se staršími dětmi.

(s možností výhodného testování celoodpružených jízdních kol či účasti jako pěší turista)

 

Zdravíme cyklisty Mostu a okolních měst,

 

slovní spojení stezky Singltrek pod Smrkem pro nás znamená ten nejkrásnější zážitek na horském kole. Je úplně jedno, jestli jste technicky zaměřený sportovní cyklista, nebo zastupujete skupinu rodin se staršími dětmi. Všichni si na tomto mystickém místě nalezneme to své a každý si vždy odnáší spousty super zážitků na nezapomenutelně krásné lesní stezky, které se příjemně klikatí na svazích Jizerských Hor, listnatým a jehličnatým porostem. Náročnost a obtížnost si zvolíte výběrem trasy a především rychlostí, kterou budete pasážemi proplouvat. Kdo kdy jednou vjel na půdu Singltreku pod Smrkem, ten už nikdy nepřestane myslet na ty krásné klikaté stezky, hravé klopenky a dřevěné lávky, vedoucí panenskou přírodou lesů Jizerských hor.

 

Malá ochutnávka toho, co nás na Singltreku pod Smrkem čeká:

 

 

 

Nikde jinde v České Republice nenaleznete cyklistické vyžití podobných rozměrů, takové rozmanitosti a zároveň vhodné pro takřka všechny kategorie cyklistů. Pokud chcete své duše a svá srdce naplnit spokojeností, blahem, radostí, vzrušením a adrenalinem, pak na nic nečekejte, vůbec neváhejte a "POJĎTE S NÁMI NA KOLO". Nejlepší cyklistický zážitek tohoto roku je tu právě teď a právě pro Vás.

 

Mimořádně jsme pro Vás zajistili možnost celodenního testování celoodpružených jízdních kol MERIDA za super sníženou cenu 375,- Kč. Kdo by rád vyzkoušel pořádnou mašinu světové kvality, ten má nyní možnost projet se stezkami na kolech, které tam vysloveně patří. Více informací níže v textu.

 

sps5.jpg


Níže naleznete nezbytné informace k průběhu aktivity a její specifikaci:

 

 

Datum aktivity: Státní svátek, PÁTEK 8. KVĚTNA 2015. Věříme, že v den státního svátku bude mít volno naprostá většina jinak pracujících či vytížených cyklistů, takže předpokládáme velký zájem. Dvojnásob tedy platí, že kdo zaváhá, nejede!

 

Místo a čas startu: Parkoviště před Cyklo Point Most, Velebudická 1247. Sraz v 6:30 hod, kdy nás čeká nakládka kol do speciálního přívěsu. V 7:00 odjíždíme zájezdovým autobusem vstříc dni plnému zážitků. Na místě budeme v 9:30 hod a od 10 hodiny drtíme Singltrek 
 

 

Cena dopravného: díky větší kapacitě autobusu jsme srazili cenu na pouhých 350,- Kč za zpáteční jízdenku vlastním zájezdovým autobusem s moderním přívěsem na jízdní kola.

 

Kapacita zájezdu: Kapacita autobusu je 47 míst k sezení. Pojmeme tedy 31 až 34 cyklistů s jízdním kolem a dalších 13 až 16 cyklistů, kteří si objednají testování jízdních kol v Bike Centrum Libverda (jak na to, zjistíte níže). Pokud se autobus nenaplní cyklisty, bude možné od 1. května učinit přihlášku i jako pěší turista.

 

Počet zbývajících volných míst v autobuse: Pro cyklisty s kolem: 31 8 volných míst; pro cyklisty s domluveným testováním v Bike Centru Libverda: 16 8 volných míst (Bude aktualizováno každý večer okolo 20. hodiny.)

 

Testování jízdních kol: Mimořádně pro tento zájezd jsme Vám domluvili delší celodenní výpůjční dobu a ještě za sníženou cenu pouhých 375,- Kč. Máte proto jedinečnou možnost vyzkoušet úžasná celoodpružená kola MERIDA na té nejkrásnější trati v ČR. Pokud se pro testování rozhodnete, obratem učiňte rezervaci některého z nabízených modelů na stránkách http://www.bikecentrumlibverda.cz/testovani-kol/seznam-kol. Do poznámky dopište heslo HOBBY TEAM MOST. Momentálně jsou veškerá kola volná, ale pospěšte si, rychle budou mizet. Pokud si nebudete vědět rady s výběrem vhodné velikosti či modelu kola, volejte na 725 651 005 a rádi Vám poradíme (Rada č. 1 – JULIET = DÁMSKÉ ). Poplatek za testování + 1000,- Kč vratná záloha se platí až v místě Bike Centra při odběru kola.

 

bikecentrumlibverda_promo_2014.still054.jpg

 

 

Přihlášení účastníka a zálohová platba: Jelikož se jedná o vyjížďku s placenou dopravou, je třeba vybrat potřebnou hotovost ještě před odjezdem. Prosíme tímto všechny zájemce o co nejdřívější úhradu dopravného ve výši 350,- Kč, nejpozději však do 7. května 2015, a to fyzicky na prodejně Cyklo Point Most. Případně volejte 725 651 005 a potvrďte telefonicky. Mimoměstští mohou požádat o platbu převodem na BU. Současně s hrazením dopravného dochází k registraci účastníka zájezdu. Rozhodující pro účast na zájezdu je včasné uhrazení dopravného a dostatečná kapacita autobusu.

 

Doprava: K dispozici budeme mít autobus s přívěsem na jízdní kola s kapacitou 26 kol a dalších 5 se vejde do zavazadlového prostoru v autobuse. Takže bude cesta rychlá, pohodlná a především, kola pojedou v novém moderním přívěsu na jízdní kola, tudíž se nemusíte bát i o svoje miláčky z řad TOP modelů.

 

Trasa: V 7:00 vyjedeme z Mostu a v 9:30 hod budeme na místě určení, nástupním místě Lázně Libverda. Následně se ve skupinkách rozdělených dle výkonnosti, kro chce, tak sám za sebe, rozjedeme vstříc klikatým lesním stezkám. Zatím si můžete nastudovat trasy na odkaze http://www.bikecentrumlibverda.cz/images/www/singltrek/singltrek.jpg . V nástupním místě lze zakoupit občerstvení včetně hlavního jídla a nalezneme zde i sprchy a mycí místo na kola. Takže není problém se po celém dni úžasného bajkování osprchovat a smýt z kola špínu. Odjezd, respektive započetí nakládky, plánujeme v 19:00 a do Mostu dorazíme přibližně ve 22:30 hod.. Prosíme Vás, vezměte si s sebou náhradní cestovní oblečení (buskalhoty), abychom při zpáteční cestě nezašpinili sedačky v autobuse. Pan řidič předem děkuje :-).

 

singltrek.jpg

 

Vhodné pro: Sportovně či rekreačně založené cyklistky, muže, ženy i zdatné mladistvé. Na singltreku si najde svou trasu úplně každý. Přednostně je tento výlet určen technicky zaměřeným cyklistům, trailovým nadšencům, kteří si chtějí naplno užít někdy lehce, jindy silně technického ježdění zdejších tras, ale své si zde najdou i vyslovení turisté, kteří se rádi kochají přírodou, včetně rodin se staršími dětmi.

 

Určeno pro kola: Horská 26“, 27,5“, 29“, celoodpružená i pevná, vlastní či testovací od http://www.bikecentrumlibverda.cz/testovani-kol/seznam-kol.

 

Fyzická + technická obtížnost: Střední – těžká. Náročnost si každý určí sám rychlostí, jakou bude stezkami projíždět. Čím více to rozjedete, tím těžší bude stezky zvládnout a o to větší bude prožitek z jízdy. Po našich předešlých zkušenostech lze konstatovat, že i nejtěžší (černé) trasy sjede lehce pokročilý cyklista. Je třeba vzít v potaz, že se stezky nacházejí v horách, takže výjezdů do kopců bude habaděj.

 

Povrch: 98% lesní stezky singltreku, 2% asfalt

 

Délka trasy: Kompletní nabídka singltreku čítá cca 80km cyklistických tras, rozdělených do tří úrovní dle obtížnosti a několika různě dlouhých okruhů. Každá skupina dle výkonnosti či jednotlivec si ujedou takovou vzdálenost, na jakou se budou cítit.

 

Předpokládaný návrat: cca 22:30 hod.

 

Povinná výbava: Doporučenou výbavu na návštěvu Singltreku naleznete na stránkách http://www.singltrekpodsmrkem.cz/prakticke-info/co-s-sebou/. V krátkosti je to cyklistická přilba; sportovní brýle (ideálně i s čirými skly – některé pasáže jsou temné i za slunečných dní); rukavice; servisní materiál (rezervní duše, pumpička, páky na sundání pláště, lepení, nářadíčko apod.). Menší batoh (který je asi na singltreku nezbytný) poslouží jako provizorní chránič páteře. Po posledních zkušenostech určitě uvítáte blatníky v případě, že naší návštěvě budou předcházet deštivé dny. V tomto případě je velmi důležitý dostatečný pitný režim (minimálně 1,5l) a několik tyčinek či gelů na rychlé doplnění energie. Místa, kde lze pořídit občerstvení, jsou spíše vzácná (například gulášovka a chléb s domácími škvarky u babičky na Hubertce). 

 

Doporučená výbava:  Velmi důležité je vhodné oblečení. Jelikož jedeme do hor, tak se nemůžeme plně spolehnout na běžnou předpověď počasí. S sebou tedy vezměte raději náhradní oblečení a nějaké ty větrovky či pláštěnky. Aktuální předpověď lze sledovat na speciálních stránkách Singltreku: http://www.singltrekpodsmrkem.cz/prakticke-info/predpoved-pocasi/. Část tras se klikatí i na území Polské republiky. Sportovně až závodně zaměřeným cyklistům, kteří mají zálusk i na polskou část tratě a chtějí si to dát na ostří nože, doporučujeme zajistit si cestovní pojištění.

 

Účast v zájezdu na vlastní nebezpečí. Pořadatel není schopen zajistit potřebné vybavení, stravu či pitný režim všem účastníkům. V případě problémů s kolem naopak rádi pomůžeme.

 

smrk-2.jpg

 

 

Průvodci: Radek Filip, Pavel Třetina

 

Co Vás čeká: Ten nekrásnější MTB cyklistický zážitek v ČR. Nejnavštěvovanější singltrek v republice je zárukou Vaší 100% spokojenosti. Každý si jízdu nastavíme dle svých schopností a užijeme, jak to umíme. Singltrek je soustavou jednosměrných, velmi dobře upravených cyklistických stezek v panenské přírodě, rozdělených do tří skupin dle technické obtížnosti. Není tedy cyklisty, který by si zde nenašel vhodnou trasu. Jako základní výhodu vidíme fakt, že si můžete být naprosto jisti, že Vám nikdo nevjede v protisměru do cesty. Nemusíte tedy myslet na případná rizika a pouze si užíváte nespoutané jízdy.

 

 

Vás, kteří se rozhodnete zúčastnit, prosíme o bezodkladné přihlášení k účasti na vyjížďce a neprodlenou úhradu dopravného na naší mostecké prodejně Cyklo Point. Při obsazování míst se bere v potaz výhradně pořadí, v jakém se dostaví zájemci uhradit zálohu na prodejně, nikoli to, v jakém se přihlásí k vyjížďce na webu či Facebooku.

 

 

Těšíme se s Vámi na brzkou viděnou v sedle jízdního kola,

 

a na ten nejhezčí cyklistický zážitek tohoto roku.

 

 

 

  Váš Cyklo Point Most Hobby Team 

 

 

 

  "PRO RADOST Z JÍZDY NA KOLE" 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář