Jdi na obsah Jdi na menu

Vyjížďka 2015/28 – Porta Bohemica; Opárenské údolí, aneb pořádná dávka kilometrů bez zásadního převýšení. ČTVRTEK 30. ČERVENCE

29. 7. 2015

vyjizdka-2015-028---porta-bohemica---oparenske-udoli.jpg

 

Vyjížďka 2015/28

 

Porta Bohemica; Opárenské údolí.

 

Aneb pořádná dávka kilometrů bez zásadního převýšení.

 


Zdravíme příznivce společných vyjížděk s Cyklo Point Most,
 

na čtvrtek 30. července jsme připravili mimořádnou akci na oblíbenou lokalitu Porta Bohemica, Opárenské údolí a další místní zajímavosti. Čeká nás výživná porce kilometrů, ale díky rovinatému terénu (s výjimkou mírného převýšení na Opárenském údolí) to bude zvládnutelné i pro lezce zkušenější jezdce.  Pokud tedy nemáte ve čtvrtek co na práci, "POJĎTE S NÁMI NA KOLO" a užijte si super den v sedle jízdního kola.

 

Níže naleznete nezbytné informace k průběhu aktivity a její specifikaci:
 

Datum aktivity: Čtvrtek 30. července 2015
 

Místo a čas startu: Parkoviště před Cyklo Point Most, 7:30 hod., případně před vstupem do hlavní haly nádraží Most v 7:45 hod.
 

Trasa: Od prodejny vyrážíme v 7:35 směr nádraží Most, kde se v 7:45 sejdeme před vstupem do hlavní haly s dalšími cyklisty a následně si společně zakoupíme hromadnou jízdenku. Do Žalhostic. Vlak odjíždí v 8:02 a s přestupy v Ústí nad Labem a Lovosicích se za 1:40 hod dostaneme do cílové stanice na 9:48 hod. Vyhneme se tak nepříjemným silničním úsekům a na místo startu vyjížďky dorazíme včas. Detail spojení naleznete zde: http://jizdnirady.idnes.cz/detail/?p=MTExNjc1NDY1JTE1NjcyNDc3JSVWbGFrLTFlYmRjYTZjNTRlZDRiYWVhNzlmMmNjMWIyMzE3YTYyLTY-&map=aHR0cDovL21hcHkuaml6ZG5pcmFkeS5pZG5lcy5jei92bGFreS8:Y29udGV4dD1QRU1nZURJOUlqRXhNVFkzTlRRMk5TSWdlRE05SWpFaUlHUXhZM0k5SWpJd01UVXRNRGN0TXpCVU1EWTZNREE2TURBaUlHUmhkR1ZUZEhJOUlqTXdMamN1TWpBeE5TREVqSFFpSUhScGJXVlRkSEk5SWpZNk1EQWlJSEl4UFNMRnZXRnNhRzl6ZEdsalpTSWdjakk5SWt4VUlpQndOajBpTUNJZ1kybGtNajBpVm14aGF5SS5QR1lnYVV4cGMzUkpSRDBpTVNJZ2FVbDBaVzA5SWpVeU5UTWlJSE5PWVcxbFBTSk5iM04wSWlBdlBqeDBJR2xNYVhOMFNVUTlJakVpSUdsSmRHVnRQU0k1TXpJMUlpQnpUbUZ0WlQwaXhiMWhiR2h2YzNScFkyVWlJQzguUEM5RFBnLS0mYW1wO2lkPXhlZjI0OWRnNzcmYW1wO2xuZz1j. Pokud by někdo nechtěl jet vlakem až na start, může jet pouze do Ústí nad Labem a odtud kolmo po cyklostezce. Je to prakticky rovina, takže opravdu nenáročné pro kohokoli.
Následně nás čeká oficiální trasa: Start 10:30 Píšťany - http://www.marinalabe.cz/ , přes Lovosice do Opárenského údolí, Přívozem z Malých do Velkých Žernosek, Labskou stezkou do Brné, Pak přes Ústí nad Labem do Velkého Března, kde nás čeká malá exkurse v místním pivovaře. Následně zpět do Ústí nad Labem a nejbližším vlakem směr Most.

 

Určeno pro kola: Horská 26“, 27,5“, 29“, pevná i celoodpružená, krosová / trekkingová, Fitness. Doporučujeme spíše hrubší pláště, na cyklostezce je pár úseků tvořených zpevněnou cestou se šotolinou a dalšími povrchy.
 

Vhodné pro: Zkušené cyklisty se schopností ujet plánovaný objem kilometrů
 

Fyzická obtížnost: Střední 
 

Technická náročnost: Nízká
 

Povrch: odhadem 80% asfalt; 20% terén (stezky, polní a lesní cesty, zpevněné cesty)
 

Délka trasy: Přejezd z Ústí nad Labem do Píšťan je otázkou 22km. Oficiální trasa s návratem na nádraží čítá 55km. Kdo si to tedy bude chtít dát hezky celé, bude mít večer v nohách něco okolo 80 kilometrů.
 

Předpokládaný návrat: Odhadujeme, že bychom se měli vrátit někdy mezi18. Ažb20. hodinou.
 

Povinná výbava: Cyklistická přilba; sportovní brýle; cyklistické rukavice a servisní materiál (rezervní duše, montážní páky, apod.). V neposlední řadě dostatečný pitný režim a nějakou tyčku na rychlé doplnění energie.

 

Doporučená výbava: Čtvrtek bude ve znamení kráného slunečného počasí s teplotami 16 – 22 stuňů celsia. Na sebe proto vezměte jen krátké cyklistické kalhoty, dres s krátkým rukávem, případně podložený spodní funkční vrstvou na intenzivnější odvod potu. Do batohu či brašny přibalte lehkou větrovku, návleky na ruce (nohy) pro choulostivější jedince a asi se vyplatí přibalit i pláštěnku, kdyby náhodou (ne, že by mělo) sprchlo. Zámek na kolo jistě zvýší bezpečí Vašeho kola při četných zastávkách.

 

Každý účastník jede na vlastní nebezpečí, pořadatel není schopen zajistit potřebné vybavení, stravu či pitný režim všem účastníkům. Naopak v případě nehody či poruchy rádi pomůžeme s provedením potřebných oprav.

 

Maximální počet účastníků: 15

 

Průvodce: Tentokrát to budete muset dát sami až ke startu a odtamtud se pojede v doprovodu štábu Ústecké TV, v čele s Markem Leštinou.
 

Co Vás čeká: Není nic lepšího, než si bez větší námahy našlapat pořádnou řádku kilometrů. A když se ještě jede takto krásným prostředím, pak už není co dodat. Po cestě nás bude čekat jistě spousta zajímavých zastávek, která vyvrcholí exkursí v pivovaru Velké Březno.
 

Těšíme se s Vámi na brzkou viděnou v sedle jízdního kola a na další nová dobrodružství ve společnosti dalších cyklistů.
 

 

Cyklo Point Most Hobby Team

 

"PRO RADOST Z JÍZDY NA KOLE"

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář