Jdi na obsah Jdi na menu

Vyjížďka 2015/32 – Staré Splavy – Za sportovním, rekreačním a gastronomickým vyžitím Máchova jezera - PÁTEK 14. SRPNA 2015

11. 8. 2015

vyjizdka-2015-032---stare-splavy---za-sportovnim--rekreacnim-a-gastronomickym-vyzitim-machova-jezera.jpg

 

 

Vyjížďka 2015/32 – Staré Splavy

 

 

Za sportovním, rekreačním a

 

gastronomickým vyžitím Máchova jezera.

 

 

Zdravíme cyklisty romantiky, milovníky překrásného Máchova kraje,


přinášíme Vám pozvánku na nádhernou Páteční, a možná i prodlouženou víkendovou vyjížďku, jejímž hlavním cílem bude návštěva blízkého okolí Máchova jezera a hojné využívání místních turistických lákadel. Pokud se komunita domluví na prodlouženém pobytu, není problém z původně jednodenní vyjížďky udělat akci na prodloužený víkend a do soboty, případně až do neděle (kdy má ale  údajně vydatně pršet) brázdit místní rovinaté cyklotrasy, případně členitější turistické stezky v bližším okolí Máchova jezera, nebo vzdálenějších skalnatých lokalitách Kokořínska. Za návštěvu stojí jistě i Stráž pod Ralskem se svou vyhlášenou zmrzlinárnou, kde ochutnáte více jak stovku příchutí této chladivé pochoutky. Pokud ještě nemáte plány na tento pátek / víkend, přihlaste se a hlasujte pro délku pobytu. Nejvíce označená varianta vyhrává. Tak neváhejte a "POJĎTE S NÁMI NA KOLO". Další super zážitek je před námi!
 

Níže naleznete nezbytné informace k průběhu aktivity a její specifikaci:
 

Datum aktivity: Pátek 14. Srpna 2015 (možná až 15. - 16. srpna)
 

Místo a čas startu: Parkoviště před Cyklo Point Most, 7:00 hod.
 

Přihlášení účastníka a zálohová platba: Jelikož se jedná o vyjížďku s placenou dopravou, je třeba vybrat potřebnou hotovost ještě před odjezdem. Prosíme tímto všechny vážné zájemce o co nejdřívější úhradu zálohy dopravného ve výši 200,- Kč (jednodenní akce), nejpozději do čtvrtka 13. srpna 2015 18:00 hod, a to fyzicky na prodejně Cyklo Point Most. Současně s hrazením dopravného dochází k registraci účastníka k vyjížďce a hlasování o délce vyjížďky. Rozhodující pro účast na zájezdu je včasné uhrazení dopravného a dostatečná kapacita vozového parku. Nemůžete-li se dostavit se zálohou, nebo máte-li jakékoli dotazy, volejte 725 651 005.

 

Hlasování o délce pobytu: Jakožto vážný zájemce o účast hlasujte buď vložením komentáře v tomto příspěvku, případně přihlášením se k vyjížďce ve skupině "Cyklo Point Most Hobby Team" na profilu facebook a výběrem vhodné varianty anketní otázky v události https://www.facebook.com/events/684455958321200/.

 

 

Trasa: Od prodejny se přesuneme dodávkovými a osobními vozy a osobními automobily na místo startu zážitkové vyjížďky, do Starých Splavů.  V 10:30 se jede se do 4 hvězdičkového hotelu Berg, kde má své obrazy i Ivan Mládek - odtud přes Staré Splavy a pláž, kde se můžeme vykoupat do autokempu Klůček, pak přes Doksy na hlavní pláž, kde nás čeká výměna kol za loď - projedeme se kolem Máchova jezera a skončíme na Hlavní pláži, kde se můžeme koupat, šlapat na šlapadlech nebo se dobře najíst, protože tam je spousta stánků, nabízejících například výborné borůvkové knedlíky.
 

Určeno pro kola: Horská 26“, 27,5“, 29“, pevná i celoodpružená, Crossová a Trekkingová. Pátek zvládnete na všem, co má alespoň dva výplety.
 

Vhodné pro: Cyklisty se schopností ujet plánovaný objem kilometrů (= pro každého bez rozdílu věku)
 

Fyzická obtížnost: Nízká - žádná
 

Technická náročnost: Udržení rovnováhy (za střízliva).
 

Povrch: odhadem 20% terén (stezky, polní a lesní cesty, zpevněné cesty); 80% asfalt = pátek, víkend dle vlastního výběru trasy.
 

Délka trasy: ERROR (pátek)
 

Předpokládaný návrat: předpokládáme, že bychom se měli vrátit někdy okolo 20. hodiny. V případě jednodenní akce.
 

Povinná výbava: Cyklistická přilba; sportovní brýle; cyklistické rukavice a servisní materiál (rezervní duše, montážní páky, apod.). V neposlední řadě opravdu dostatečný pitný režim a nějakou tyčku na rychlé doplnění energie.

 

Doporučená výbava: V pátek bude panovat klasické letní počasí, takže nás čeká krásný, teplý, částečně slunečný, ale na druhou stranu i zamračený den. Předpověď hlásí teploty do 34 stupňů Celsia. Na sebe proto vezměte jen krátké cyklistické kalhoty, dres s krátkým rukávem, případně podložený spodní funkční vrstvou na intenzivnější odvod potu.

 

Každý účastník jede na vlastní nebezpečí, pořadatel není schopen zajistit potřebné vybavení, stravu či pitný režim všem účastníkům. Naopak v případě nehody či poruchy rádi pomůžeme s provedením potřebných oprav.

 

Maximální počet účastníků: 6;10;14 – dle domluvy vlastníků vozidel a jejich kapacity.

 

Průvodce: Marek Leština, při delším pobytu ten, kdo se toho ujme či kdo chce sám za sebe.
 

Co Vás čeká: Máme pro Vás připravenu spoustu přírodních krás, kulturních zajímavostí, rekreačních zážitků a dalších nástrojů odreagování.
 

Těšíme se s Vámi na brzkou viděnou v sedle jízdního kola a na další nová dobrodružství ve společnosti dalších pohodově naladěných cyklistů.
 

 

Cyklo Point Most Hobby Team

 

"PRO RADOST Z JÍZDY NA KOLE"


 

 

.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář