Jdi na obsah Jdi na menu

Vyjížďka 2015/35 – Cyklistický zájezd - stezky Singltrek pod Smrkem. Ráj pro MTB cyklisty bez rozdílu věku či zaměření.

3. 9. 2015

uvodni-foto-5.jpg

 

 

Vyjížďka 2015/35 

 

Cyklistický zájezd - stezky Singltrek pod Smrkem.

 

Ráj pro MTB cyklisty bez rozdílu věku či zaměření.

 

 


Zdravíme cyklisty Mostu a okolních měst,


již několikrát jsme Vám slibovali zopakování letošní 13. vyjížďky na stezky "SINGLTREK POD SMRKEM". Nyní konečně nadešel ten pravý čas na návrat na toto mystické místo, a tak Vám přinášíme tuto dvoudenní akci, protože „Když už, tak pořádně“. Jeden den je na tu všechnu krásu málo, a proto jsme se tentokrát rozhodli jet na celý víkend. Ubytování v apartmánech, chatkách, či na turistické ubytovně jistě uspokojí každého. Nenechte si ujít jedinečnou příležitost a "POJĎTE S NÁMI NA SINGLTREK". Malá ochutnávka toho, co Vás v uvedené lokalitě čeká, naleznete například na https://www.youtube.com/watch?v=EqcvSDliCAo


Nikde jinde v České Republice nenaleznete cyklistické vyžití podobných rozměrů, takové rozmanitosti a zároveň vhodné pro takřka všechny kategorie cyklistů, jaké nabízí právě tyto stezky na svazích Jizerských hor. Nejlepší cyklistický zážitek tohoto roku je tu právě teď a právě pro Vás.


Mimořádně jsme pro Vás zajistili možnost prodlouženého celodenního testování celoodpružených jízdních kol značky MERIDA za sníženou cenu 400,- Kč a za předpokladu využití celé testovací flotily za pouhých 350,- Kč / den. Kdo by rád vyzkoušel pořádnou mašinu světové kvality, ten má nyní možnost projet se stezkami na kolech k tomu přímo stvořených. Více informací níže v textu.

 

sdc19240.jpg

 


Níže naleznete nezbytné informace k průběhu aktivity a její specifikaci:


Datum aktivity: SOBOTA A NEDĚLE, 19. A 20. ZÁŘÍ 2015.


Místo a čas startu: Parkoviště před Cyklo Point Most, Velebudická 1247. Sraz v 6:00 hod, kdy nás čeká nakládka kol do speciálního přívěsu. V 6:30 odjíždíme zájezdovým autobusem vstříc víkendu plnému zážitků. Na místě budeme přibližně v 10:00 hod.
 

Cena dopravného: díky větší kapacitě autobusu jsme srazili cenu na pouhých 350 až 500 Kč (dle počtu obsazených míst) za zpáteční jízdenku luxusním zájezdovým autobusem s moderním přívěsem na jízdní kola, vybaveným držáky značky THULE PRORIDE 591.
 

Kapacita zájezdu: Kapacita autobusu je 49 míst k sezení. Pojmeme tedy 26 až 28 cyklistů s jízdním kolem a dalších až 21 cyklistů, kteří si objednají testování jízdních kol v Bike Centrum Libverda (jak na to, zjistíte níže). Pokud se autobus nenaplní cyklisty, bude možné od 11. září učinit přihlášku i jako pěší turista.
 

Počet zbývajících volných míst v autobuse:

Pro cyklisty s kolem28 12

pro cyklisty s domluveným testováním v Bike Centru Libverda: 21 16

 

(Bude aktualizováno každý večer okolo 20. hodiny.)
 

 

sdc19241.jpg

 

 

Testování jízdních kol: Mimořádně pro tento zájezd jsme Vám domluvili delší celodenní výpůjční dobu a navíc za sníženou cenu 400,- či 350,- Kč za jeden testovací den (celkem tedy 800,- či 700,- Kč za víkend, ale za to svezení to rozhodně stojí). Máte tedy jedinečnou možnost vyzkoušet úžasná celoodpružená kola MERIDA na té nejkrásnější trati v ČR.
 

Pokud se pro testování rozhodnete, obratem učiňte rezervaci některého z nabízených modelů na stránkách http://www.bikecentrumlibverda.cz/testovani-kol/seznam-kol. Zvolte požadovaný model a proveďte rezervaci na celodenn testování. Do poznámky dopište heslo CYKLO POINT MOST HOBBY TEAM a po dokončení rezervace zasláním SMS s autorizačním kódem se ještě ujistěte, že zvolené kolo zmizel pro daný den z nabídky. Pro každý den testování je potřeba udělat rezervaci kola zvlášť. Momentálně jsou veškerá kola volná, ale pospěšte si, rychle budou mizet. Pokud si nebudete vědět rady s výběrem vhodné velikosti či modelu kola, volejte na 725 651 005 a rádi Vám poradíme (Rada č. 1 – JULIET = DÁMSKÉ a MATTS J24 = DĚTSKÉ ). Poplatek za testování 400,- Kč a 1000,- Kč vratná záloha se platí až v místě Bike Centra při odběru kola, před zahájením testování (Pokud se nám podaří využít všech 20ti testovacích kol, bude cena na jeden den 350,- Kč). Je potřeba mít vždy obě částky, platbu za testován nelze vzít z vratné zálohy. Nezapomeňte na doklad totožnosti, takže občanský průkaz s sebou!
 

 

sdc19430.jpg

 

Přihlášení účastníka a zálohová platba:

Jelikož se jedná o vyjížďku s placenou dopravou, je třeba vybrat potřebnou hotovost ještě před odjezdem. Prosíme tímto všechny zájemce o co nejdřívější úhradu zálohy na dopravné ve výši 500,- Kč, a to fyzicky na prodejně Cyklo Point Most. Mimoměstští mohou v dostatečném předstihu požádat o platbu převodem z BU.  V případě většího počtu účastníků a snížení celkových nákladů na dopravu bude nadbytečná část zálohy vrácena. (Částka 500,- Kč počítá s účastí pouhých 30 osob). Současně s uhrazením dopravného dochází k registraci účastníka zájezdu. Rozhodující pro účast na zájezdu je včasné uhrazení dopravného a dostatečná kapacita autobusu či přívěsu na jízdní kola.
 

 

sdc19444.jpg

 

Doprava: K dispozici budeme mít luxusní zájezdový autobus SCANIA a kapacitou 49 míst, doplněný o přívěs na jízdní kola, který pojme 26 kol, a další 2 se vejdou do zavazadlového prostoru v autobuse. 21 cyklistů má k dispozici testovací flotilu jízdních kol MERIDA v BIKE CENTRU LIBVERDA. Cesta bude rychlá, pohodlná a především, kola pojedou v novém, skříňovém a nosiči THULE vybaveném přívěsu na jízdní kola, tudíž se nemusíte bát ani o svoje miláčky z řad TOP modelů.
 

Ubytování: Předběžně máme rezervovány lůžka v chatkách, apartmánech a na turistické ubytovně v Novém Městě pod Smrkem. Při platbě zálohy na dopravné bude prováděna i registrace požadavku na společné ubytování. Ceny za nocleh a další s ním spojené poplatky naleznete na stránkách http://ubytovani-relax.com/ubytovani/ceniky/. Kdo bude chtít být kreativní, může si najít nocleh vlastní a využít pouze společné dopravy, případně s sebou vzít stan a přenocovat venku v kempu.
 

Aktuální volná ubytovací kapacita:
Chatky s počtem 3 – 8 lůžek:  Cena 135  - 75,- Kč + 25,- Kč rekreační poplatek a 20,- sprcha.
Turistická ubytovna - 6 pokojů po třech lůžkách: Cena 195,- Kč vč. poplatků.
Apartmány – 3x 4 lůžka a 1x 8 lůžek + 2x přistýlka: Cena 255,- Kč vč. poplatků.

 

 

sdc19261.jpg

 

 

Trasa: V 6:30 vyjedeme z Mostu a cca v 10:00 hod budeme na místě určení, nástupním místě Lázně Libverda. Během chviličky si vyzvedneme testovací kola (máme domluvený zrychlený systém). Následně se ve skupinkách rozdělených dle výkonnosti, kdo chce, tak sám za sebe (min. ve dvojicích), rozjedeme vstříc klikatým lesním stezkám. Zatím si můžete nastudovat trasy na odkaze http://www.bikecentrumlibverda.cz/images/www/singltrek/singltrek.jpg . Na odkaze http://www.singltrekpodsmrkem.cz/prakticke-info/mapa-singltreku-pod-smrkem/ lze mapu i stáhnout do mobilního telefonu. V nástupním místě lze zakoupit občerstvení včetně teplého jídla a nalezneme zde i sprchy a mycí místo na kola. Takže není problém se po celém dni úžasného bajkování osprchovat a smýt z kola špínu.


Po řádné binovačce přijde řada na přesun do ubytovacího zařízení, kde přečkáme noc a druhý den v 9:00 jdeme opět do pedálů.
 

Nedělní odjezd: respektive započetí nakládky kol před nedělním odjezdem, plánujeme v 18:00 a do Mostu dorazíme přibližně ve 22:00 hod. Prosíme Vás, vezměte si s sebou náhradní cestovní oblečení na zpáteční cestu (buskalhoty), abychom při zpáteční cestě nezašpinili sedačky v autobuse, což by znamenalo nežádoucí vícenáklady nemalé výše.
 

 

sdc19245.jpg

 

Vhodné pro: Sportovně či rekreačně založené cyklistky, muže, ženy i zdatné mladistvé. Na singltreku si najde svou trasu úplně každý. Přednostně je tento výlet určen technicky zaměřeným cyklistům, trailovým nadšencům, kteří si chtějí naplno užít někdy lehce, jindy silně technického ježdění zdejších tras, však své si zde najdou i vyslovení turisté, kteří se rádi kochají přírodou, včetně rodin se staršími dětmi.
 

Určeno pro kola: Horská 26“, 27,5“, 29“, celoodpružená i pevná, vlastní či testovací od http://www.bikecentrumlibverda.cz/testovani-kol/seznam-kol.
 

Fyzická + technická obtížnost: Lehká  – těžká. Náročnost si každý nastaví sám rychlostí, jakou bude stezkami projíždět. Čím více to rozjedete, tím těžší bude stezky zvládnout, na druhou stranu, o to větší bude prožitek z jízdy. Po našich předešlých zkušenostech lze konstatovat, že i nejtěžší (černé) trasy sjede lehce pokročilý cyklista. Je třeba vzít v potaz, že se stezky nacházejí v horách, takže výjezdů do kopců bude habaděj.
 

Povrch: 98% lesní stezky singltreku, 2% asfalt
 

 

sdc19392.jpg

 

Délka trasy: Kompletní nabídka singltreku čítá cca 80km cyklistických tras, rozdělených do tří úrovní dle obtížnosti a několika různě dlouhých okruhů. Každá ze skupin či dvojice si ujede takovou vzdálenost, na jakou se bude cítit.
 

Předpokládaný návrat: NEDĚLE, cca 22:00 hod.
 

Povinná výbava: Doporučenou výbavu na návštěvu Singltreku naleznete na stránkách http://www.singltrekpodsmrkem.cz/prakticke-info/co-s-sebou/. V krátkosti je to cyklistická přilba; sportovní brýle s čirými skly (některé pasáže jsou temné i za slunečných dní); rukavice; servisní materiál (rezervní duše, pumpička na duše či na tlumiče, páky na sundání pláště, lepení, nářadíčko apod.). Menší batoh (který je asi na singltreku nezbytný) poslouží jako provizorní chránič páteře. Po posledních zkušenostech určitě uvítáte blatníky v případě, že naší návštěvě budou předcházet deštivé dny. V tomto případě je velmi důležitý dostatečný pitný režim (minimálně 1,5l) a několik tyčinek či gelů na rychlé doplnění energie. Místa, kde lze pořídit občerstvení, jsou spíše vzácná (například gulášovka a chléb s domácími škvarky u babičky na Hubertce).  

 

Doporučená výbava:  Velmi důležité je vhodné oblečení. Jelikož jedeme do hor, tak se nemůžeme plně spolehnout na běžnou předpověď počasí. S sebou tedy vezměte raději náhradní oblečení a nějaké ty větrovky či pláštěnky. Aktuální předpověď lze sledovat na speciálních stránkách Singltreku: http://www.singltrekpodsmrkem.cz/prakticke-info/predpoved-pocasi/- Cyklistům, kteří mají zálusk i na polskou část tratě (která opravdu stojí za projetí), doporučujeme zajistit si na oba dva dny cestovní pojištění.

 

Účast v zájezdu na vlastní nebezpečí. Pořadatel není schopen zajistit potřebné vybavení, stravu či pitný režim všem účastníkům. V případě problémů s kolem naopak rádi pomůžeme.

 

Průvodci: Radek Filip a další členové Cyklo Point Most Hobby Team
 

 

 

bike.jpg

 

 

Co Vás čeká: Snad ten nekrásnější MTB cyklistický zážitek v ČR. Nejnavštěvovanější singltrek v republice je zárukou Vaší 100% spokojenosti. Každý si jízdu nastavíme dle svých schopností a užijeme, jak to umíme a jak to máte rádi. Singltrek je soustavou jednosměrných, velmi dobře upravených a značených cyklistických stezek, vedoucích převážně neposkvrněnou přírodou, rozdělených do tří skupin dle technické obtížnosti. Není tedy cyklisty, který by si zde nenašel vhodnou trasu. Jako základní výhodu vidíme fakt, že si můžete být naprosto jisti tím, že Vám nikdo nevjede z protisměru do cesty. Nemusíte tedy myslet na případná rizika a pouze si užíváte nespoutané jízdy.
 

Vás, kteří se rozhodnete zúčastnit, prosíme o bezodkladné přihlášení k účasti na vyjížďce a neprodlenou úhradu dopravného na naší mostecké prodejně Cyklo Point Most, případně bezodkladné rezervování jízdního kola na oba dva dny v případě, rozhodnete-li se být testovacím jezdcem. Při obsazování míst se bere v potaz výhradně pořadí, v jakém se dostaví zájemci uhradit zálohu na prodejně, nikoli to, v jakém se přihlásí k vyjížďce na webu či Facebooku.
 

Těšíme se s Vámi na brzkou viděnou v sedle jízdního kola a na jeden z nejhezčích cyklistických zážitků tohoto roku.
 

PS: Pozvěte na tuto výjimečnou událost své přátele, blízké a rodinné příslušníky z řad cyklistů. Čím více nás bude, tím méně nakonec každý zaplatíme za dopravné či testování.
 

 

 

sdc19207.jpg

 

 

 

 

Váš Cyklo Point Most Hobby Team

 

 

 

"PRO RADOST Z JÍZDY NA KOLE"

 

 

 

bikecentrumlibverda_promo_2014.still045.jpg

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář