Jdi na obsah Jdi na menu

Vyjížďka 2015/5 – MDŽ BAJKOVAČKA - Ressl, Širák, Hněvín, Neděle 8. března.

6. 3. 2015

vyjizdka-2015-4---chko-ceske-stredohori-11.jpg

 

 

Vyjížďka 2015/5

 

MDŽ BAJKOVAČKA - Ressl, Širák, Hněvín


 

Zdravíme vyznavače technického ježdění,
 

Mezinárodní den žen je před námi a je třeba si na tento výjimečný den najít vhodnou aktivitu. A co se třeba jít pořádně vyblbnout do terénu, vyčistit si hlavu a pak v klidu oslavit se svou drahou polovičkou tento zažitý svátek. Vyjížďka ale není určena jen mužům, samozřejmě jsou zvány i ženy. Po celý čas jízdy se budeme motat po místních vyhlášených kopcích a zdolávat krkolomné sjezdy a nezkrotné technické pasáže. Vzhledem k tomu, že je teprve začátek sezóny a většina z nás ještě nemá naježděno, pojmeme to celé spíše pohodově, abychom si neuhnali nějaký moribundus a zbytečně neriskovali pád na dosud spíše neprojetých stezkách. Chcete-li si na den žen užít pořádné chlapské zábavy, "POJĎTE S NÁMI NA KOLO" a pusťte si do žil troch toho jarního adrenalinu. 
 

Níže naleznete nezbytné informace k průběhu aktivity a její specifikaci: 
 

Datum aktivity: Neděle 8. března 2014
 

Místo a čas startu: Parkoviště před Cyklo Point Most, 12:30 hod 
 

Trasa: Jak už bylo řečeno, pohybovat se budeme v blízkém okolí města Mostu. Trasa bude improvizovaná, v závislosti na kondici a technické zdatnosti zúčastněných jezdců. Předpokládejte, že nás čeká lehký přejezd od prodejny směr první kopec a pak už bude jen a jen terén a neustále se střídající sjezdy a výjezdy. Prostě to, co k tomuto stylu ježdění neodmyslitelně patří.
 

Vhodné pro: Zkušené, sportovně založené a technicky zaměřené cyklisty, kteří dobře zvládají jízdu v terénu a větší fyzické nasazení.
 

Určeno pro kola: Horská 26“, 27,5“, 29“, pevná i celoodpružená. 
 

Fyzická obtížnost: Střední - vysoká
 

Technická náročnost: Vysoká
 

Povrch: Kameny, kořeny, bláto, štěrk, prostě jen a jen samé chuťovky. To vše doprovázené vůní přicházejícího jara.
 

Délka trasy: Předběžná délka trasy je odhadována na cca 30km.
 

Předpokládaný návrat: cca 17:30 hod
 

Povinná výbava: Cyklistická přilba; sportovní brýle, ideálně s čirými či oranžovými skly; dlouhoprsté rukavice; servisní materiál (rezervní duše apod.). Vhod přijde i chránič páteře, případně jeho alternativa - něčím lehce vypolstrovaný sportovní batoh.  V neposlední řadě nějaký ten pitný režim a odpovídající zásobu tyčinek na rychlé doplnění energie. 

 

Doporučená výbava:  Počasí bude opravdu velmi příznivé. Ranní teploty okolo bodu mrazu, které se ale postupem času vyšplhají až na 11 stupňů Celsia. Oblohu hlásí meteorologové zataženou, ale alespoň nám nebude svítit slunce do očí a zbytečně se nebudeme potit. Na sebe vezměte ideálně krátké cyklistické kalhoty, doplněné o spodní vrstvu a návleky na nohy (méně odolní jedinci asi zvládnou i zimní kalhoty). Nezapomeňte na slabší bundu s membránou proti větru (ve sjezdech to bude foukat), podloženou spodní vrstvou či dresem s dlouhým rukávem. Určitě nasaďte čepici/šátek pod přilbu, šátek na krk a vhodně zateplené rukavice. 

 

Každý účastník jede na vlastní nebezpečí, pořadatel není schopen zajistit potřebné vybavení, stravu či pitný režim všem účastníkům. Naopak v případě nehody či poruchy rádi pomůžeme s provedením potřebných oprav.

 

Maximální počet účastníků: 15
 

Průvodce: Pavel Třetina
 

Co Vás čeká: Jedním slovem adrenalin, nastartování se do nové sezóny, překonávání sama sebe a příjemných pár hodinek ve společnosti dalších nadšenců technického ježdění. S největší pravděpodobností se po akci zajdeme lehce osvěžit NOKI limonádou do některé z místních restaurací, takže kdo bude chtít, završí tuto sportovní akci trochou společenského vyžití. Vyjížďka je určena opravdu zkušeným jezdců, kterým pohyb v terénu nedělá nejmenší problém. Pokud byste ale přeci jen někde zaváhali, tak se to dá vždy nějak sejít, případně se Vám dostane odborné rady, jak kterou pasáž zvládnout.
 

Vás, kteří se rozhodnete zúčastnit, prosíme o přihlášení k účasti na vyjížďce, aby byl alespoň přibližný přehled o počtu zúčastněných jezdců.
 

 

Těšíme se s Vámi na brzkou viděnou v sedle jízdního kola
 

 

Cyklo Point Most Hobby Team

"PRO RADOST Z JÍZDY NA KOLE"

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář